Kibice Legii zapowiadają bojkot meczu z Dynamem Kijów. Afera w kibicowskim środowisku

Grupa kibiców Legii ogłosiła bojkot charytatywnego meczu z Dynamem Kijów, który ma się odbyć 12 kwietnia w Warszawie. Kibice wystosowali apel do swojego klubu, aby wzięli pod uwagę prorosyjską postawę właścicieli kijowskiego zespołu.

„Nieznani Sprawcy” to jedna z grup kibiców Legii Warszawa, która odpowiada między innymi za oprawy meczowe. W związku z planowanym spotkaniem z drużyną Dynamo Kijów apelują aby pieniądze uzyskane z biletów na mecze przekazywać sprawdzonym organizacjom charytatywnym, a nie właścicielom Dynama, którzy znani są z prorosyjskiego nastawienia i poglądów.

Piłkarze ukraińskiej drużyny otrzymali od rządu specjalne pozwolenie na wyjazd z kraju w celu rozegrania w Europie kilku towarzyskich spotkań z cyklu „Mecz o pokój”. Dochód z nich ma zostać przeznaczony na pomoc humanitarną dla ofiar działań wojennych. Pierwszy z meczy ma się odbyć zaraz po weekendzie w Warszawie między Legią a Dynamem Kijów.

Niepokojące informacje

Grupa kibiców warszawskiego klubu nazywająca siebie „Nieznani Sprawcy” oficjalnie ogłosiła bojkot zapowiadanego spotkania w związku z informacjami, jakie otrzymali od kibiców kijowskiego klubu Dynamo. Mieli oni w przesłanej korespondencji podziękować za wsparcie i materialną pomoc, jaką Ukraina otrzymuje środowiska kibicowskiego Legii.

W dalszej części kibice z Kijowa przekazali wiarygodne informacje i dowody na to, że właściciele klubu Dynamo Kijów, bracia Surkis nie kryją się ze swoją prorosyjską postawą współpracując z politykami i lobbystami z Rosji. Jeden z braci, Grigorij, miał być też członkiem prorosyjskiej zdelegalizowanej partii politycznej działającej na Ukrainie. Obaj bracia mieli po wybuchu wojny uciec z kraju wraz z pieniędzmi. Choć oficjalnie deklarują wsparcie ukraińskich szpitali i sierocińców to jednak nie ma żadnych dowodów na to, że udzielili oni takiej pomocy.

Apel do władz klubu

W związku z otrzymanymi informacjami grupa „Nieznani Sprawcy” otwarcie zakomunikowała, że nie weźmie udziału w tym spotkaniu apelując jednak o przekazanie dochodu na konto sprawdzonej fundacji. Zaapelowali też do tych, którzy wybierają się na spotkanie aby z szacunku do historii aktywnie reagowali na każdą próbę wywieszania czarno – czerwonych flag Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, OUN.