Karpaty Lwów straciły piłkarza. Ich zawodnik zginął broniąc Kijowa

Wojna na Ukrainie zbiera śmiertelne żniwo. Klub piłkarski Karpaty Lwów poinformował o śmierci swojego zawodnika podczas walk w stolicy.

Do mediów dotarła tragiczna informacja o śmierci w nocy z piątku na sobotę na froncie 21-letniego piłkarza lwowskiego klubu. Witalij Sapyło był dowódcą czołgu, który bronił Kijowa przed rosyjskim natarcie. Od momentu, kiedy władze rosyjskie rozpoczęły inwazję na Ukrainę trwają twarde i zacięte walki. Ukraińcy stawiają skutecznie opór odpierając kolejne ataki jednak starcia nie ustają a bilans ofiar po obu stronach wciąż rośnie.

Piłkarz oddał życie za Ojczyznę

Do armii aby bronić kraju dołączają wszyscy, niezależnie od profesji zawodowej. Wśród żołnierzy są także ukraińscy sportowcy. Niektórzy z nich już nigdy nie wystartują w zawodach i nie wrócą z frontu. Niestety taki los spotkał zawodnika drużyny Karpaty Lwów Witalija Sapyłę.
Na stronie klubu w mediach społecznościowych podano, że powołany do armii zawodnik zginął w nocy z 25 na 26 lutego po tym, jak jak dowodzony przez niego czołg został zniszczony w wyniku rosyjskiego ataku. Piłkarz jest pierwszą ofiara tej okrutnej wojny pochodzącą z obwodu lwowskiego na zachodniej Ukrainie.

Śmierć tego młodego obiecującego zawodnika poruszyła Ukraińców a także kibiców piłkarskich niezależnie od sympatii klubowych. Wszyscy wspominają go jako bohatera.

Witalij Sapyło był wychowankiem Karpat Lwów występującym w kadrze juniorów. W trakcie meczy występował na pozycji obrońcy. Jego macierzysty klub jest jednym z najlepiej znanych ukraińskich klubów piłkarskich. Lata swojej świetności miał w czasach ZSRR, kiedy to w 1969 roku zdobył puchar Związku Radzieckiego. W ostatnich latach popadł jednak w liczne problemy finansowe i grał jedynie w niskoligowych rozgrywkowych piłkarskich.

Od początku walk w ciągu ostatniego tygodnia na skutek działań wojennych zginęło, jak podaje Ministerstwo Zdrowia Ukrainy 198 obywateli ukraińskich, w tym trójka dzieci. Po drugiej stronie zaś Rosjanie, jak poinformował „The Spectator Index”, ponieśli straty w ilości 4300 żołnierzy.