Jest porozumienie Bayernu i Barcelony w sprawie Lewandowskiego

Dotychczasowy klub Roberta Lewandowskiego Bayern Monachium porozumiał się z FC Barcelona co do transferu polskiego piłkarza. Tym samym kończy się ośmioletni okres kariery polskiego napastnika w niemieckiej drużynie i zaczyna kolejny etap.

Oficjalną informację o transferze podał sam zainteresowany w rozmowie z telewizją Sky. Poinformował media i fanów, że po ostatnim treningu przed transferem do Barcelony wróci jeszcze do niemieckiego klubu aby się pożegnać ze swoimi kolegami.

Fakt dojścia do porozumienia Bayernu z Barceloną potwierdził w sobotnie popołudnie w rozmowie z „Bildem” szef piłkarskiego Bayernu Oliver Kahn. Tym samym transfer Lewandowskiego stał się faktem i aktualnie obie strony pracują już tylko nad pisemną wersją umowy. Jest to pierwsza oficjalna i potwierdzona informacja na temat przejścia polskiego napastnika z klubu Bayern do hiszpańskiej Barcelony po tym jak jakiś czas temu zaczęły się pojawiać medialne spekulacje w tym zakresie.

Przed wywiadem Robert Lewandowski miał pożegnać się na boisku z piłkarzami Bayernu po ostatnim wspólnym treningu. Jak przyznał, był spokojny, że nie dojdzie już w jego trakcie do żadnej kontuzji. Kapitan polskiej reprezentacji zaznaczył, że chce być w pełni formy i dlatego zdecydował się na ostatnie ćwiczenia z kolegami.

Piłkarz zarysował już także wstępnie dalsze plany. Po pierwszym zgrupowaniu Barcelony w Stanach Zjednoczonych ma zamiar wrócić do Monachium na pożegnanie z kolegami i wszystkimi z klubu a przy okazji pozałatwiać sprawy prywatne, w tym te związane z domem.

Robert Lewandowski przyznał, że powodem tego jest obecnie brak czasu, a chce się do oficjalnego pożegnania odpowiednio przygotować. Jak mówił, wszystko działo się na tyle szybko, że nie zdążył się ze wszystkimi pożegnać i w związku z tym chce po pierwszym zgrupowaniu w Barcelonie wrócić i zamknąć porządnie wszystkie sprawy, zarówno prywatne i na stopie koleżeńskiej, jak i zawodowe. Na oficjalną informację o transferze fani polskiego piłkarza z pewnością niecierpliwie czekali od chwili pojawienia się pierwszych pogłosek na ten temat.