Elon Musk porównał Trudeau do Hitlera. To wywołało burzę

Miliarder Elon Musk zaszokował wszystkich porównując obecnego premiera Kanady Justina Trudeau do Hitlera. Zamieszczony przez niego na Twitterze mem z Adolfem Hitlerem wywołał burzę na cały świat.

Kontrowersyjny miliarder postanowił w geście protestu wobec poczynań kanadyjskiego szefa rządu zakpić sobie z jego osoby. Wstawiony w serwisie społecznościowym mem zawierał wizerunek fuhrera III Rzeszy z podpisem „Przestań porównywać mnie do Justina Trudeau. Ja miałem budżet”. Miał to być protest przeciwko temu w jaki sposób premier kanadyjski traktuje protestujących uczestników Konwoju Wolności, ze szczególnym uwzględnieniem kradzieży pieniędzy wpłacanych przez ludzi w formie darowizn na rzecz tej wielkiej antycovidowej manifestacji.

Blokada finansów konwoju

Zaczęło się od tego, że banki odmówiły wypłacenia kwoty 9 milionów dolarów kanadyjskich zgromadzonych w internetowej zbiórce. Po założeniu drugiej zbiórki zebrane zostało w krótkim czasie 10 milionów na pokrycie kosztów paliwa, noclegów i wyżywienia dla uczestników do zgromadzonych pieniędzy ponownie dobrali się polityce i zablokowali możliwość wypłaty tym razem pod pretekstem wspierania nielegalnych działań.

Ostra krytyka Muska

Z chwilą gdy Elon Musk porównał Trudeau do Adolfa Hitlera wylało się na niego wiadro pomyj i znalazł się w centrum ostrej krytyki. Głos zabrało także oświęcimskie muzeum uznając, że miliarder naigrawa się z ofiar, które zginęły w holokauście. Muzeum napisało, że wykorzystywanie wizerunku niemieckiego dyktatora, a więc jednocześnie tragedii ofiar jest smutne i niepokojące.

Do sprawy odniósł się też Amerykański Komitet Żydowski stwierdzając, że Elon Musk kolejny raz „dokonał skrajnie złego osądu” wykorzystując Hitlera dla obecnych celów politycznych. Ostatecznie miliarder usunął kontrowersyjnego Tweeta, jednak dla części komentatorów jest to za mało i żądają oficjalnych przeprosin. Miliarder jednak pozostaje głuchy na te wezwania.

Ekscentryczny miliarder od początku protestu Konwoju Wolności w Kanadzie otwarcie wspiera tę inicjatywę i uczestników protestujących o wolność i zniesienie obostrzeń covidowych. Dał temu wyraz publikując na swoim profilu zdjęcia z ciężarówkami z komentarzami przychylnymi wobec protestujących.