Ekspresowy wymiar sprawiedliwości w Danii. Polski kibic skazany w mniej niż 48 godzin

Okazuje się, że sądy potrafią działać w ekspresowym tempie. Niestety nie w Polsce a w Danii. Polski kibic skazany został w mniej niż 48 godzin.

Po tym jak duńscy kibice wywołali zamieszki po meczu w Polsce, zaledwie tydzień później tym samym „odwdzięczyli” się polscy fani piłki nożnej w Danii, po rewanżowym meczu. Jeden z kibiców Pogoni Szczecin w iście ekspresowym tempie został skazany przez duński sąd na trzy miesiące więzienia. Od czynu do wyroku nie minęło nawet 48 godzin, co pokazuje, że da się zorganizować sądownictwo tak, aby szybko i sprawnie działało.

We czwartek 28 lipca miało miejsce rewanżowe starcie drugiej rundy eliminacji Ligi Konferencji w którym zagrały duńska Broendby oraz Pogoń Szczecin. Mecz zakończył się wynikiem 4:0 dla Duńczyków, co dało im awans do kolejnej fazy tychże rozgrywek.

Jak to nierzadko się zdarza, na trybunach własny mecz rozgrywali kibice i dotyczy to zarówno spotkania w Szczecinie przed tygodniem jak i tego w Kopenhadze. Tydzień temu kibice duńscy wywołali burdy, teraz tym samym „odwdzięczyli” się polscy fani piłki na stadionie w stolicy Danii.

Niespokojnie było jeszcze na samym stadionie, ale jak się okazało, była to jedynie „przygrywka” do tego, co po meczu wydarzyło się poza nim. Kibice obu drużyn szukali sposobności na przeprowadzenie ustawki. Zamiary te próbowała udaremnić duńska policja, co tylko jeszcze bardziej rozochociło i rozjuszyło kibiców obu stron. Obie strony zaangażowały się w walkę, a miejscami dochodziło też do starć z silami policyjnymi. Media duńskie podały, że w wyniku ekscesów i walk do szpitala trafiła dwójka rannych funkcjonariuszy.

Policji jednak udało się zatrzymać jednego z polskich kibiców, który w niespełna 48 godzin trafił przed oblicze duńskiego wymiaru sprawiedliwości, gdzie usłyszał wyrok. Zatrzymanym jest 46-letni Polak. W trakcie rozprawy przedstawiono mu materiał wideo, na którym widać jak atakuje on policjantów. Sprawce w trybie przyspieszonym skazano na trzy miesiące więzienia, po odsiadce deportację do Polski a także sześcioletni zakaz przekraczania granicy z Danią i wjazdu na jej terytorium.