Bazylika św. Piotra będzie zeroemisyjna. Szaleństwo papieża Franciszka

Bazylika św. będzie zeroemisyjna. Pracami w tym zakresie ma się zająć były szef włoskiego Greenpeace, Walter Ganapini.

Ta kontrowersyjna decyzja papieża Franciszka wpisuje się wręcz idealnie w realizowana przez niego zieloną ekologiczna agendę. Tzw. „zielone” szaleństwo dotarło więc oficjalnie do Watykanu.

W myśl założeń cały kompleks papieski z bazyliką św. Piotra mają stać się „zeroemisyjne”. Za realizację projektu zrównoważenia środowiskowego w stolicy Kościoła Katolickiego i największej na świecie świątyni tego wyznania odpowiadać specjalny komitet naukowy pod kierownictwem byłego szefa włoskiego oddziału Greenpeace a zarazem honorowego członka komitetu naukowego Europejskiej Agencji Środowiska, Waltera Ganapiniego. Ganapini ma przewodniczyć komitetem przez dwa lata jako społecznik.

Warto zauważyć, że omawiany projekt nie jest pierwszym z jego udziałem. Już w 2017 roku kierował on bowiem zespołem zajmującym się dokładnie tym samym w klasztorze św. Franciszka w Asyżu.

Projekt planu działań ma zostać przedstawiony przez komitet naukowy przed rokiem 2025, kiedy to przypadać ma Rok Święty. Zespól prowadzony przez byłego kierownika sekcji włoskiej Greenpeace ma zaprezentować plan działań, w efekcie których bazylika św. Piotra oraz przylegające do niej budynki, a także regularny przepływ milionów pielgrzymów nie będzie w żaden sposób zanieczyszczać i negatywnie oddziaływać na środowisko naturalne.