Barbara Kurdej-Szatan odpowie przed sądem. Jest akt oskarżenia

Celebrytka Barbara Kurdej – Szatan stanie przed sądem za obrażanie funkcjonariuszy Straży Granicznej. Prokuratura skierowała do sądu sporządzony akt oskarżenia.

Sprawa dotyczy wpisu celebrytki jaki zamieściła ona w serwisie społecznościowym Instagram dnia 4 listopada 2021 roku. Barbara Kurdej – Szatan oskarżona jest o zniesławianie i znieważanie Straży Granicznej oraz jej funkcjonariuszy.

Akt został skierowany 7 czerwca do Sądu Rejonowego Warszawa Mokotów przez warszawską Prokuraturę Okręgową. Jak podano celebrytka zgodziła się na podawanie jej pełnego nazwiska. O skierowaniu oskarżenia jak i jego podstawie poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Rzeczniczka poinformowała, że podstawą aktu jest artykuł 212 paragraf 2 Kodeksu Karnego, pod który to został zakwalifikowany popełniony przez kobietę czyn zabroniony. Kurdej – Szatan nazwała funkcjonariuszy Straży Granicznej „maszynami bez mózgu i serca” oraz mordercami. Zdaniem prokuratury było to pomawianie osób pełniących służbę w szeregach straży. Pomawianie o takie postępowanie i właściwości mogło narazić Straż Graniczną i jej poszczególnych funkcjonariuszy na utratę zaufania społecznego, które jest niezbędne i potrzebne dla pełnienia ich obowiązków zawodowych.

Aktorka zarzuty usłyszała już w połowie maja. Nie przyznała się wówczas do popełnienia zarzucanego jej czynu i jednocześnie, jak wtedy informowała rzeczniczka warszawskiej Prokuratury Okręgowej, złożyła obszerne wyjaśnienia w sprawie.