Ataki na katolików w Kanadzie bez zmian. Nie pomogła wizyta Franciszka

W Kanadzie nie ustały ataki na katolików po zakończeniu wizyty papieża Franciszka w tym kraju. Antykatolicka histeria ma się tam nadal dobrze.

Kanadyjski urząd danych statystycznych podał właśnie, że w ostatnim czasie liczba incydentów wymierzonych w kanadyjskich katolików nie zmalała, a wręcz przeciwnie nawet wzrosła. Niedawna wizyta w tym kraju papieża Franciszka, jego kajanie się za całą zachodnią cywilizację i przepraszanie niczego w tej kwestii nie zmieniło. Nie pomogło to w niczym mieszkającym w tym kraju katolikom.

Nasilające się ataki

Okazuje się, że wizyta Głowy Kościoła zamiast wyciszyć to jeszcze dodatkowo wzmogła antykatolicką histerię, bowiem dane wyraźnie wskazują na wzrost ataków na wiernych tego wyznania. Wzrost agresji dotyczy jednak nie tylko ich ale także innych religii. Według zebranych danych ilość aktów antysemityzmu wzrosła o 47 %, antyislamskich o 71 % a wobec przedstawicieli innych wyznań i religii o 60 %.
Dane jednak nie pozostawiają złudzeń co do tego, że grupą dotkniętą atakami w największym stopniu są chrześcijanie wszystkich denominacji. Ogólnie akty chrystianofobii wzrosły w Kanadzie drastycznie bo aż o 260 % i choć dane uwzględniają tylko i wyłącznie ataki zgłoszone oficjalnie na policję jako „przestępstwa z nienawiści” to jednak przyrost jest zatrważający. Dodając do tego niezgłoszone incydenty rzeczywisty wzrost jest zapewne jeszcze wyższy.

Katolicka Liga Praw Obywatelskich o atakach

Katolicka Liga Praw Obywatelskich twierdzi, że podane przez urząd liczby mają swoje źródło w odnotowanej w ubiegłym roku fali przemocy w postaci ataków na kościoły katolickie, co miało miejsce po odkryciu masowych grobów dzieci z rezydencjalnych szkół. Zostało to wykorzystane przez pewne środowiska do nakręcenia antykatolickiej spirali nienawiści pomimo tego, że szkoły te powstały z inicjatywy państwa a ich obraz bynajmniej nie jest czarno – biały.

Ataki na kościół maja jednak nie tylko formę profanacji. Uruchomiono bowiem też system sprawiedliwości w celu dochodzenia odszkodowań z wykorzystaniem argumentów o „ludobójstwie”. Pojawiają się też coraz częściej apele o „dekolonizację” kościoła. Liga zaapelowała do polityków, aby ci oficjalnie wypowiedzieli się przeciwko temu alarmującemu wzrastającemu trendowi a funkcjonariusze z organów ścigania aktywniej i bardziej energicznie badali i ścigali wszelkie przypadki przestępstw nienawiści popełnianych wobec katolików oraz stawiali zarzuty wobec osób, które są za nie odpowiedzialne.