Atak serca po szczepieniu na covid przed kamerami brazylijskiej telewizji

To zdarzenie może stanowić mocny dowód na związek „szczepień” na covid z coraz powszechniejszymi atakami serca u młodych osób.

W brazylijskiej telewizji jeden z tamtejszych prezenterów Rafael Silva, który wcześniej przyznał się i pochwalił publicznie faktem tzw. szczepienia i przyjęciem trzeciej dawki, dostał ataku serca i stracił przytomność podczas programu na żywo. Redaktor nagle upadł przed kamerą na ziemię, co bezradnie mogły oglądać miliony osób na żywo.

Sytuacja miała miejsce na antenie brazylijskiej telewizji TV Alterosa. Widzowie oglądając ten dramatyczny spektakl przeżyli prawdziwe chwile grozy nie wiedząc co się właściwie stało. Zdezorientowani byli też współpracownicy, którzy natychmiast wezwali lekarzy. Ci pojawili się niezwłocznie na miejscu aby udzielić pomocy poszkodowanemu. Stwierdzili zatrzymanie akcji serca. Sprawa jest o tyle ciekawa, że 36-letni mężczyzna zaledwie tydzień wcześniej opublikował na twitterze wpis, w którym chwalił się przyjęciem trzeciej dawki preparatu na covid.

W przeciwieństwie do wielu podobnych sytuacji prezentera udało się reanimować i przywrócić funkcje życiowe. Ofiara obecnie przebywa w Varginhi w tamtejszej placówce medycznej.

Incydent na żywo w telewizji dał do ręki mocny argument przeciwnikom tzw. szczepień na covid. Są oni pewni bezpośredniego związku niedawnej iniekcji z wypadkiem znanego prezentera brazylijskiej telewizji.

Lekarze po przewiezieniu pacjenta do szpitala przeprowadzili cały szereg badań. W ich mniemaniu zastrzyk nie miał związku z pogorszeniem stanu zdrowia dziennikarza. Stwierdzili, że jest to wina niezdiagnozowanej dotąd wrodzonej wady serca, którą miał rzekomo posiadać Rafael Silva. W opinii leczącego go lekarza, Kadu Lopesa, jest to więc kwestia genetyczna. Dziwnym jednak trafem, akurat nikt tej wady wcześniej nie widział ani nie zidentyfikował choroby, co tylko potwierdza przypuszczenia osób i środowisk sprzeciwiających się otwarcie akcji masowych tzw. szczepień. Incydent ten z pewnością jeszcze długo będzie zaprzątał uwagę tych grup negujących oficjalną narrację.