Afera korupcyjna w obozie PiS. Zatrzymane trzy osoby

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzy osoby związane z głośną kilka lat temu aferą korupcyjną. Wśród zatrzymanych są trzej przedsiębiorcy uwikłani w sprawę. Wcześniej aresztowany został też były poseł PiS Grzegorz J.

Działania CBA wobec polityka przeprowadzone zostały końcem stycznia. Zamieszanych w sprawę zatrzymano podczas pobytu nas na Śląsku. O fakcie aresztowania przedsiębiorców z branży budowlanej, węglowej i metalurgicznej, którzy dołączą na ławie oskarżonych do dawnego posła PiS w sprawie sprzed kilku lat dowiedziała się i poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Starannie przygotowaną akcję przeciwko całej trójce mężczyzn przeprowadzili funkcjonariusze katowickiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Wśród stawianych całej trójce zarzutów jest złożenie korupcyjnej obietnicy uzyskania korzyści majątkowych w zamian za doprowadzenie do zawarcia przez państwowe przedsiębiorstwo umowy na wykonanie prac remontowo – budowlanych w 2016 roku.

Po zatrzymaniu podejrzanych przewieziono do lubelskiego zamiejscowego wydziału departamentu do spraw zorganizowanej przestępczości i korupcji Prokuratury Krajowej, który to nadzoruje prowadzone w tej sprawie śledztwo CBA. Dział prasowy Prokuratury Krajowej poinformował, że całej trójce postawione zostały już zarzuty mające charakter korupcyjny.

Wśród zatrzymanych są Michał G., Jarosław J. i Karol S., którym postawiono zarzuty udzielenia korzyści majątkowej dyrektorowi produkcyjnego przedsiębiorstwa państwowego z Raciborza w zamian za pozytywne decyzje w temacie związanych z realizowaną inwestycją w postaci prac remontowo – budowlanych. Wobec całej trójki podejrzanych prokurator zdecydował o zastosowaniu środków w postaci dozoru policyjnego oraz poręczeń majątkowych w kwocie po 40 tysięcy złotych za każdego z nich.

Zatrzymani przedsiębiorcy mieli zaproponować korzyści majątkowe pełniącemu w latach 2016 – 2018 funkcję publiczną Grzegorzowi J., a także powoływać się na wpływy w państwowych instytucjach i pośredniczyć w zamian za łapówki w załatwianiu spraw.