Adam Małysz o absurdach procedur covidowych

Adam Małysz z rozżaleniem zabrał głos w sprawie absurdalnych procedur wprowadzonych w związku z covid. Najsłynniejszy polski skoczek stwierdził, że cała sytuacja jest nie w porządku, bowiem od początku były zapewnienia iż po szczepieniu nie będzie konieczności regularnego testowania.

Małysz, który kilka miesięcy temu był jedna z medialnych twarzy programu szczepień na covid, wypowiedział się o absurdalnych procedurach covidowych wprowadzonych w Pucharze Świata skoków narciarskich. Słynne skoczek z Wisły kolejny już raz podzielił się z mediami swoimi spostrzeżeniami na temat całej akcji twierdząc, że zapewnienia rządowe i medyczne jednoznacznie rozmijają się z rzeczywistością.

Niedawno Niemcy poinformowali o wprowadzeniu obowiązkowego testowania skoczków przed nadchodzącym Turniejem Czterech Skoczni. Rzecz rozchodzi się o to, że wprowadzono tam teraz wymóg testowania się w Niemczech. Testy na koronawirusa z innych krajów nie będą już dłużej honorowane, więc trzeba je robić na miejscu przed zawodami.

Małysz przyznał, że nieoficjalnie i zakulisowo próbował wywalczyć cofnięcie tego bezsensownego przepisu. Zaraz potem jednak dodał, że nic nie udało mu się wskórać po rozmowie z dyrektorem Pucharu Świata. Usłyszał od niego o konieczności dostosowania się do wewnętrznych przepisów obowiązujących w Niemczech więc prawdopodobnie nikomu nie uda się tego przewalczyć. Skoczek zakończył mówiąc, że wobec tego trzeba będzie wcześniej pojechać do Niemiec i zrobić test przed zawodami. Dodał, że czasowo nie robi to różnicy, gdyż tak czy inaczej trzeba byłoby ten test zrobić w Polsce.

Adam Małysz z zażenowaniem podsumował takie działania jako nie fair, gdyż został wcześniej zapewniony o braku konieczności robienia bezsensownych testów po przyjęciu preparatu na covid. Rzeczywistość zaś wygląda tak, że na chwilę obecną test jest konieczny nawet do odebrania samej akredytacji. Wygląda więc na to, że nasz skoczek powoli przekonuje się na własnej skórze, że on i inni zostali oszukani co do skuteczności preparatu zarówno przez establishment polityczny jak i medyczny.