80-iu zabitych polskich najemników na Ukrainie. Podaje rosyjski resort obrony

Rosjanie poinformowali, że w walkach na Ukrainie zabitych zostało osiemdziesięciu polskich najemników walczących po stronie Ukrainy.

W wydanym komunikacie rosyjskie Ministerstwo Obrony pisze, że w walkach zabitych zostało „do 80 polskich najemników”. Dodano też, że zniszczeniu uległo 20 wozów opancerzonych, jakie Ukraina otrzymała od Polski. Wszystko, zarówno zabici najemnicy jak i zniszczony sprzęt mają być efektem walk toczonych na wschodzie kraju w obwodzie donieckim.

W wydanym w sobotę 25 czerwca przez rosyjski resort obrony czytamy, że wskutek precyzyjnego uderzenia rakietowego w cynkownie Megatex w Konstantinówce oprócz zabitych najemników z Polski zniszczonych zostało 20 pochodzących z Polski wozów bojowych oraz 8 wyrzutni rakietowych Grad.

W tym samym komunikacie Rosjanie napisali, że równolegle w trakcie walk w Mikołajowie w południowej części Ukrainy w tym samym czasie zginęło 300 ukraińskich żołnierzy oraz zagranicznych najemników. Zlikwidowano też 35 sztuk ciężkiej broni. W wydanym oświadczeniu nie sprecyzowano, czy chodzi o bombardowania miasta jakie miały miejsce w piątek czy też w sobotę.
Same ilości zabitych i zniszczonego sprzętu wskazują, że rzeczywista sytuacja na froncie bynajmniej nie jest tak korzystna dla Ukrainy jak zdają się sugerować przekazy mainstremowych mediów.