22-letnia sportsmenka zmarła podczas treningu. Przyczyną atak serca

Kolejna w ostatnich miesiącach nagła śmierć młodej i aktywnej zawodniczki. Tym razem ofiarą jest 22-latka Georgia Solanaki.
Młoda obiecująca zawodniczka, jak podał portal libre.gr, upadła w pewnym momencie podczas treningu na ziemię i już z niej nie wstała. Jest to dziwne biorąc pod uwagę fakt, że sportsmenka cieszyła się dobra kondycja zdrowotną. Po nagłym upadku pomocy młodej kobiecie próbowali udzielić wezwani lekarze, jednak okazała się ona nieskuteczna i kobiety nie udało się uratować. Pomimo reanimacji 22-latka zmarła.

Do zdarzenia doszło we środę 15 czerwca w trakcie treningu na uniwersyteckim stadionie w Komotini. Zawodniczka miała położyć się na bieżni, na której trenowała. Początkowo nikogo to nie niepokoiło bowiem inni obecni na miejscu sportowcy sądzili, że młoda kobieta odpoczywa. Dopiero po dłuższej chwili zauważono, że przestała się ona ruszać. Służby medyczne niezwłocznie podjęły interwencję próbując przywrócić 22-letniej sportsmence funkcje życiowe. Została ona przewieziona do szpitala, jednak tam stwierdzono jej zgon.

Jak opowiedziała jedna z koleżanek zmarłej zawodniczka tego dnia poszła jak co dzień trenować na stadionie biegi na 100 i 200 metrów a także skoki w dal. Nic nie wskazywało, że z jej zdrowiem jest coś nie w porządku.

Z dotychczasowych ustaleń biegłych wynika, że przyczyną śmierci sportsmenki był atak serca, który wystąpił z „nieznanej przyczyny”. Greckie media podają, że po standardowo przeprowadzanej w takim przypadku sekcji zwłok mają się odbyć też badania histologiczne oraz toksykologiczne w celu ustalenia dokładnych przyczyn. Autopsja wykazała, że kobieta nie miała problemów zdrowotnych.

Zgon jest równie zagadkowy i nagły jak wiele podobnych w ostatnich kilkunastu miesiącach. Ze zwiększoną częstotliwością umierają ludzie młodzi i w średnim wieku często aktywni fizycznie. Wspólnym mianownikiem wielu z tych nagłych zgonów jest fakt przyjęcia eksperymentalnej tzw. szczepionki na covid. Odnośnie tego, czy było tak w tym przypadku w sieci rozgorzała dyskusja zwolenników i przeciwników tej tezy.