Znany suplement do włosów i paznokci wycofany. Komunikat GIS

Główny Inspektor Sanitarny poinformował o skażeniu kolejnego popularnego produktu powszechnego użytku. Mowa o suplemencie diety Keraboine wspomagającym wzrost włosów i paznokci a także poprawiającym kondycję skóry. Niektóre partie produktu skażone są tlenkiem etylenu.

Informacja o zagrożeniu dotarła do GIS za pośrednictwem Systemu Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach. Produkt szwajcarskiej firmy Valentis może być niebezpieczny dla zdrowia, ostrzega się więc przed jego zakupem. Inspektorat apeluje aby zwracać uwagę na numery partii i daty trwałości po których można rozpoznać, czy dany towar należy do skażonej partii czy też nie. Skażenie dotyczy opakowań zawierających 60 kapsułek z serii o numerze 41104106 i dacie przydatności 30 czerwca 2023 roku.

Obecność tlenku etylenu w suplementach diety Keraboine nie jest celowa bowiem przy prawidłowo przebiegającym procesie produkcyjnym nie powinien on się przedostać do finalnego produktu trafiającego do klienta. W tym wypadku dostał się w niekontrolowany sposób do jednego za składników. Tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia, nie ma jednak wyznaczonych oficjalnymi normami dopuszczalnych poziomów do spożycia.

W związku z wykrytym skażeniem firma Valentis wycofuje w trybie pilnym z rynku znaczną ilość partii swojego produktu o czym poinformowane zostały inspektoraty sanitarne w wielu krajach.

Keraboine jest powszechnie dostępnym nutrikosmetykiem. Zawiera w swoim składzie składniki o korzystnym działaniu na włosy, paznokcie oraz skórę. Zgodnie z ulotką załączoną przez producenta przeznaczony jest do stosowania przez osoby powyżej 12 roku życia.

Nieskażony suplement Keraboine poprawia kondycję skóry, włosów i paznokci. W swoim składzie zawiera witaminy, składniki mineralne, aminokwasy oraz kwas hialuronowy. Jest idealnym sposobem na uzupełnienie codziennej diety o składniki takie jak biotyna, selen, miedź oraz witaminy C, E i A.