Zmarł Jacek „Budyń” Szymkiewicz. Miał 48 lat

W nagłych i niewyjaśnionych okolicznościach w wieku 48 lat zmarł znany i lubiany muzyk Jacek „Budyń” Szymkiewicz.

Zmarły był muzykiem grup Pogodno oraz Babu Król. O śmierci artysty poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych jego żona Anna. W komunikacie nie podano informacji na temat przyczyny śmierci.

Jacek Szymkiewicz urodził się w sierpniu 1974 roku w miejscowości Trzebiatów. Karierę muzyczną rozpoczął w 1996 roku zakładając zespół Pogodno. Najlepiej znane i kojarzone przez fanów utwory z tego okresu to „Pani w obuwniczym”, „Orkiestra” oraz „Uśmiech się”. Skład tej grupy zmieniał się w czasie.

Szymkiewicz był też autorem tekstów piosenek dla innych artystów takich jak Reni Jusis, Natalia Nykiel, Katarzyna Nosowska, Monika Brodka czyVarius Manx. By multiinstrumentalistą i twórcą muzyki do licznych spektakli teatralnych oraz filmów. W 2004 roku ukazał się jego pierwszy solowy album „Kilof”, w którego nagraniu mieli też swój udział muzycy z zespołów Kristen i Braty z Rakemna. W albumie znalazły się też utwory z gościnnym udziałem Łony.

W 2012 roku wraz z Bajzlem Szymkiewicz powołał zespół Babu Król. Na ich debiutanckim albumie znalazły się muzyczne aranżacje wierszy Edwarda Stachury. Krótko przed śmiercią informował o planie założenia kolejnej grupy o nazwie Monofon. Nie było jednak mu to już dane.

Muzyka Szymkiewicza łączyła w sobie elementy alternatywnego rocka, rock’n’rolla oraz rapu. Ich dopełnieniem były autorskie teksty muzyka.

Ponieważ nie została podana przyczyna śmierci a okoliczności są dość zagadkowe wielu internautów spekuluje, że mogła być za to odpowiedzialna iniekcja preparatu na covid zwanego szczepionką, ponieważ śmierć nastąpiła nagle i niespodziewanie. Pozostaje to jednak na chwile obecną w sferze domysłów i hipotez.