Zmarł aktor Grzegorz Młudzik. Miał 68 lat

W piątek 25 lutego w wieku 68 lat zmarł aktor serialowy i teatralny Grzegorz Młudzik. Informacja o śmierci pojawiła się najpierw na stronie facebookowej Teatru Współczesnego w Szczecinie w mediach społecznościowych, z którą to placówką aktor był przez lata związany. W komunikacie napisano, że wszystkim aktorom i ekipie pracującej w tejże instytucji pękły serca gdy dowiedzieli się o śmierci koledzy.
Grzegorz Młudzik ma na swoim koncie liczne filmowe oraz serialowe kreacje. Brał udział też w lubianych i popularnych teledyskach.

Pod wpisem pożegnalnym na stronie teatru napisano, że śmierć aktora to dotkliwa i ogromna strata dla szczecińskiej kultury. Znalazły się tam również wyrazy współczucia dla rodziny oraz bliskich zmarłego. Jest to strata dla miasta, lokalnej kultury oraz środowiska teatralnego. Ten wspaniały aktor i „przemiły człowiek” na zawsze pozostanie w pamięci widzów.

Notka biograficzna

Grzegorz Młudzik urodził się w Łodzi w roku 1953, 1 kwietnia. Ukończył studia na Wydziale Aktorskim na tamtejszej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej. Na początku swojej kariery występował na scenie toruńskiego Teatru imienia Horzycy. W późniejszych latach przez długi czas związany był ze szczecińskim Teatrem Współczesnym, w którym zadebiutował rolą Wysockiego w spektaklu w reżyserii Andrzeja Chrzanowskiego opartym na dziele Stanisława Wyspiańskiego „Warszawianka”.

Wśród szczecińskiej publiczności aktor pamiętany będzie ze znakomitych kreacji. Wystąpił w spektaklach „Antygona w Nowym Jorku”, „Lalka”, „Król potworów” oraz „Czarownice z Salem”. W 2017 roku został laureatem nagrody teatralnej za rolę Ojca w sztuce „Ślub” wystawionej w trakcie 42. Opolskich Konfrontacji Teatralnych.

Grzegorz Młudzik występował też w serialach telewizyjnych takich jak „Prawo agaty”, „Układ warszawski”, „Wydział zabójstw” oraz „Samo życie”. Zobaczyć można było go także w teledyskach Łony i Webbera w utworze „Wyślij sobie pocztówkę” oraz szczecinianina Konrada Słoki „Algorytm”.

Nie podano do publicznej wiadomości co było przyczyną śmierci aktora, co z wiadomych względów rodzi pytania, spekulacje i domysły.