Władymira Putina czeka pilna operacja

Wydaje się, że wcześniejsze pogłoski i spekulacje o planowanej poważnej operacji Władymira Putina się potwierdzają. Zdaniem włoskiego dziennika „Il Messaggero” rosyjski prezydent w najbliższych dniach ma przejść pilną operację w związku z pogarszającym się stanem zdrowia.

Jak podaje włoska gazeta, nieoficjalne źródła mówią, że rosyjski przywódca ma się poddać zabiegowi w moskiewskim Narodowym Centrum Badań nad Rakiem „N.N. Błochin”. Zgodnie z informacjami pozyskanymi z zaufanych źródeł operacja ma zostać przeprowadzona w najbliższym czasie, w przeciągu kilku najbliższych dni. Powodem decyzji o pilnym zabiegu ma być rak trzustki, na który cierpi Putin, a który ma być jedną z wiodących przyczyn pogarszającego się ciągle stanu zdrowia rosyjskiego przywódcy.

Informacja ta nie pokrywa się w pełni z wcześniejszymi podejrzeniami. Sądzono bowiem, że prezydent Rosji cierpi na raka tarczycy. Prawda okazała się jednak nieco inna i poważniejsza, bowiem rak trzustki to nowotwór, który jest zdecydowanie trudniejszy do wyleczenia.