Wielka Brytania ostatecznie rezygnuje z reszty pandemicznych restrykcji

Wielka Brytania definitywnie kończy ze wszystkimi pandemicznymi restrykcjami, które jeszcze w tym kraju pozostały. Kraj wraca całkowicie do stanu sprzed ogłoszenia tzw. pandemii.

Wielka Brytania była jednym z pierwszych krajów świata, który wycofał się z większości covidowych restrykcji i pandemicznych ograniczeń takich jak maski, izolacje domowe, kwarantanny czy też limity osób w określonych miejscach.

Jednymi z ostatnich pandemicznych pozostałości były wymogi dla podróżnych wjeżdżających do Wielkiej Brytanii wprowadzone pod pretekstem tzw. pandemii. Do tej pory zarówno zaszczepieni jak i niezaszczepieni podróżni musieli na wjeździe do kraju spełnić kilka wymogów. Wymagane było wypełnienie formularza lokalizacji pasażera oraz, w przypadku osób niezaszczepionych, wykonanie dwóch testów na covid, jednego przed wjazdem do Wielkiej Brytanii a drugiego dwa dni po przyjeździe na wyspy.

Wymogi zostaną całkowicie i dla wszystkich zniesione w przypadku podróżujących do Wielkiej Brytanii z dniem 18 marca. Od godziny 4 nad ranem tego dnia wymagania te nie będą już dłużej egzekwowane co oznacza zdecydowanie większą swobodę w zakresie podróży międzynarodowych jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi. Te ostatnie utrudniające życie ograniczenia znikają w najbliższy piątek i od tej pory wjazd na Wyspy Brytyjskie będzie się odbywał na zasadach takich jak przed ogłoszeniem pandemii w 2020 roku. Decyzja została ogłoszona publicznie przez brytyjskiego ministra transportu Granta Shapps’a.