Temat prawa jazdy Piotra Kraśki niewygodny dla TVN24

Nie milkną echa afery, jaka kilka dni temu wybuchła wokół osoby Piotra Kraśki w związku z jego prawem jazdy. Temat ten zdecydowanie jest niewygodny dla stacji TVN 24, w której pracuje redaktor.

Podczas jednego z niedawnych programów Moniki Olejnik „Kropka nad i” doszło do spięcia pomiędzy prowadzącą a jej gościem, wiceministrem Piotrem Wawrzykiem. W pewnym momencie pojawiło się pytanie o prawo jazdy dziennikarza Piotra Kraśki, który pracuje w tejże stacji. Wywołało to niemałe oburzenie ze strony dziennikarki, która wymijająco zareagowała na pytanie gościa.

Wiceminister zapytał o wielokrotne łamanie prawa przez jej kolegę z redakcji stacji TVN, Piotra Kraśkę. Chodzi oczywiście o to, że dziennikarz przez wiele lat prowadził samochód pomimo utraty prawa jazdy i nawet ostentacyjnie chwalił się tym faktem w mediach społecznościowych. W odpowiedzi na kłopotliwe pytanie gość usłyszał wymijającą odpowiedź ze strony prowadzącej, że to ona prowadzi program, a nie Kraśko.

Na początku rozmowy, do której zaproszony został wiceminister Piotr Wawrzyk, poruszony został temat Łukasza Mejzy, wiceministra sportu. Prowadząca sugerowała jego dymisję. Zamiast kontynuować temat gość odpowiedział pytaniem o to, czy jej redakcyjny kolega powinien na antenie w serwisach informacyjnych mówić o praworządności w sytuacji, gdy sam łamał prawo jeżdżąc samochodem przez 6 lat po utracie prawa jazdy. W odpowiedzi na to pytanie prowadząca zasugerowała, że poda nawet gościowi numer telefonu do swojego kolegi ze stacji, żeby mógł zadać mu to pytanie osobiście.

Przypomnijmy, Piotr Kraśko obecny dziennikarz TVN24, wcześniej przez wiele lat współpracujący przez wiele lat z Telewizją Polską, w kwietniu bieżącego roku zatrzymany został przez policję na rutynową kontrolę. W jej trakcie okazało się, że od około 6 już lat redaktor jeździ bez prawa jazdy. Sąd w jego sprawie wydał łagodny wyrok, a sam redaktor nie poniósł żadnych poważnych konsekwencji prawnych, zwolnienia bądź choćby nagany ze strony macierzystej stacji TVN.