Szokująca obława na zbiegłych nastolatków w Australii

Australia zdaje się być jednym z niechlubnych pionierów jeśli chodzi o wdrażanie niedemokratycznych rozwiązań pod pretekstem walki z koronawirusem. Obserwujemy ewidentnie już nie pełzającą ale podążającą wielkimi krokami drogę w kierunku systemu totalitarnego w tym niegdyś słynącym z wolności i swobód kraju na antypodach.

Jakiś czas temu w sieci pojawiały się informacje o budowanych w każdym z tamtejszych stanów obozach kwarantanny żywo przypominających dawne obozy koncentracyjne. Było to wyśmiewane a autorzy takich newsów byli odżegnywani od czci i wiary. Szybko jednak istnienie takich obozów się potwierdziło jak i fakt, że umieszczane są w nich nie tylko poddawane kwarantannie osoby chore z pozytywnym wynikiem testu, ale i oporne wobec reżimu sanitarnego, które otwarcie go nie przestrzegają. Władze niektórych stanów zapowiedziały już też całkiem otwarcie, że planują w tych miejscach umieszczać osoby, które odmówią szczepienia na covid bez uzasadnienia medycznego.

Obława na nastolatków

W ostatnim czasie po całym internecie rozeszła się informacja o ucieczce z takiego obozu covidowego dla Aborygenów w Darwin w Howard Springs trójki nastolatków w wieku 15, 16 i 17 lat. Cała trójka była zdrowa i nie wykazywała jakichkolwiek objawów. Powodem dla uwięzienia ich bez wyroku sądu w obozie był kontakt z chorymi na covid. W związku z ucieczką władze wpadły w panikę i istną histerię twierdząc, że mogą oni stworzyć zagrożenie dla mieszkańców okolicznych miejscowości.

Sprawę nagłośniono w mediach, które zrobiły z uciekinierów groźnych przestępców i tak też przedstawiały relację z obławy na swojej antenie. Reporterki z uśmiechem na ustach opowiadały widzom jakie to trójka niczemu winnych nastolatków stwarza zagrożenie. Cała relacja przypominała kadry z dobrego filmu sensacyjnego, z tą jednak różnicą, że przedstawiała rzeczywiste wydarzenia, będące połączeniem tragedii i kryminału z farsą.

Ostatecznie młodych ludzi złapano i umieszczono z powrotem w obozie, a regionalny minister zapowiedział, że nie będzie pobłażania dla takich zachowań, a na przykładzie całego zajścia przekazał jednoznaczny komunikat, że każdy uciekinier i tak zostanie złapany. Stwierdził, że taki występek był karygodny i niebezpieczny, nie precyzując jednak, na czym owe niebezpieczeństwo miałoby polegać w związku z tym, że nastolatkowie przeszli test a jego negatywny wynik wykazał, że są zdrowi. Nie przeszkodziło to jednak władzom w bezpodstawnym zamknięciu młodych ludzi.

Obóz w Howard Springs

Obóz w Howard Springs w Darwin stworzony został z przeznaczeniem dla Aborygenów, którzy stawiają silny opór wobec jawnie niedemokratycznych i niehumanitarnych metod stosowanych przez rząd w Australii. Są oni w nim umieszczani masowo po relokacji z rozproszonych na dużych obszarach wiosek. Istnienie tych obozów nasuwa jednoznaczne skojarzenia z niedawną historią sprzed zaledwie kilkudziesięciu lat. Część komentatorów wprost porównuje obecna obozy covidowe do obozów koncentracyjnych. Nie jest to porównanie całkowicie bezzasadne.