Sylwester TVP i Polsatu pod znakiem segregacji sanitarnej

Choć w naszym kraju wszelkie formy segregacji sanitarnej pozostają bezprawne, nie przeszkadza to TVP i Polsatowi w stosowaniu ich w praktyce. Obie telewizje zapowiadają, że będzie ona wdrożona podczas koncertów sylwestrowych, które będą transmitowane na żywo. Podczas tych imprez osoby niezaszczepione będą podlegać limitom a na widowni będą kierowane do specjalnie wydzielonych sektorów. Mamy więc tu ewidentne złamanie obowiązującego prawa i niemal wprost nawiązanie do praktyk stosowanych kilkadziesiąt lat temu, choć odbywa się to we współczesnej odsłonie.

Ubiegłoroczny Sylwester

Koncerty sylwestrowe z udziałem publiczności organizowane przez największe stacje telewizyjne wracają po roku przerwy, jednak w skandalicznej i nie mającej żadnej podstawy otoczce segregacji sanitarnej. W ubiegłym roku oficjalnie zapowiadano brak imprez masowych w sylwestrową noc, jednak narzucone przez władze ograniczenia nie zrobiły na TVP wrażenia. Zarząd Telewizji Publicznej obsadzony przez partyjnych kolegów ministrów i posłów partii rządzącej aby obejść wydany przez władze zakaz imprez masowych, postanowił zatrudnić na ten wieczór statystów, którzy mieli zająć miejsce publiczności, tak aby w relacji telewizyjnej na żywo było widać pełne trybuny. Była to czysta hipokryzja władzy, która wówczas bezprawnie zakazała wszędzie indziej organizować imprezy masowe i kazała ludziom zostać w domu, a sama w sposób ostentacyjny pokazała milionom Polaków swoją „wyższość” bawiąc się na inscenizowanej imprezie.

Sylwester 2021/2022

W bieżącym roku sylwestrowe imprezy już się odbywają, jednak w narzuconych, ponownie w bezprawny sposób, ograniczeniach, między innymi ilościowych. Na anteny TVP i Polsatu wracają organizowane z pompą koncerty z udziałem wielu znanych gwiazd. W obu przypadkach oficjalnie zapowiedziano, że w trakcie wydarzeń obowiązywać będzie segregacja sanitarna.

W trakcie obu wydarzeń narzucone przez rząd limity ilościowe będą dotyczyć osób nie posiadających tzw. paszportu kowidowego. Zarówno więc osoby niezaszczepione jak i ozdrowieńców oraz posiadających negatywne wyniki testów będą mieć do wydarzeń ograniczony dostęp. Rozwiązanie to, jak już powszechnie wiadomo, nie ma żadnych podstaw naukowo – medycznych gdyż nawet osoby po przyjęciu preparatu na covid mogą zarażać i zarazić się od innych.

Organizowany przez TVP „Sylwester Marzeń” odbywa się w Zakopanem. Tutaj dla publiczności wydzielono 30 tysięcy miejsc, z czego tylko maksymalnie 30% przeznaczone jest dla osób nieszczepionych. Ponadto wydzielone zostaną odrębne sektory dla osób zaszczepionych oraz niezaszczepionych. Już na wejściu na teren imprezy będą sprawdzane tzw. certyfikaty kowidowe, co od strony organizacyjnej będzie wyglądać podobnie jak na lotnisku.

Koncert sylwestrowy Polsatu organizowany jest na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Tutaj limit dla osób nieszczepionych też wynosi 30%, jednakże na samej płycie stadionu z miejscami stojącymi znajdzie się najwyżej 250 osób, które nie przyjęły tzw. szczepionki. Pod limity nie będą podlegać osoby, które dobrowolnie na wejściu okażą certyfikat zaszczepienia na covid, bądź też negatywny wynik testu wykonany nie dalej niż 48 godzin wcześniej. Honorowane mają być zarówno „dokumenty” papierowe jak i w wersji elektronicznej.