Raper Bezczel zmarł w niejasnych okolicznościach

Znany polski raper Michał Banaszek jest kolejną z osób, która niespodziewanie odeszła z tego świata w niejasnych okolicznościach.
Michał Banaszek jest raperem znanym szeroko pod pseudonimem Bezczel. Artysta zmarł nagle 21 września bieżącego roku w wieku 37 lat.

Jako pierwszy informację o śmierci kolegi z branży przekazał za pomocą mediów społecznościowych inny raper Marcin Grabeus, znany szerzej jako Kafar. Napisał krótko, że brak mu słów po tej niespodziewanej śmierci. Wytwórnia Step Records, z którą współpracował raper, na swojej stronie zamieściła ostatnie pożegnanie, dziękując mu za wszystkie miłe chwile, zarówno te muzyczne jak i inne.

Michał Banaszek urodził się w dniu 18 stycznia 1984 roku w białostockiej rodzinie. Bezczel działał na muzycznej scenie przez kilkanaście lat. Już w 2007 roku dołączył do działającego w Białymstoku zespołu Fabuła nagrywając z nimi dwa hitowe albumy „Dzieło Sztuki” oraz „Made in 2”. W 2015 roku ukazała się nagrana łącznie z dwoma innymi raperami Z.B.U.K.U. oraz zmarłym w 2018 roku Tomaszem Chadą, płyta o tytule „Brat Bratu Bratem”.

W późniejszym czasie raper wydał we współpracy z wytwórnią Proforma swój pierwszy solowy album „A.D.H.D.”. Szybko uzyskał on status złotego krążka. W kolejnych latach Bezczel wydał jeszcze cztery solowe krążki, w tym „Słowo honoru” i „Teraz albo nigdy”. Kolejną o tytule „8 Bila” wydał w 2018 roku a ostatnia „Żyć aż do bólu” ukazała się w ubiegłym, 2020 roku.

Artysta od dłuższego czasu miał problemy zdrowotne ze słuchem. W roku 2013 przeszedł operację wszczepienia implantu, jednakże 6 lat później trafił do szpitala ponownie z powodu nawracających problemów zdrowotnych i kolejny raz trafił na stół operacyjny.

W żadnym oficjalnym komunikacie nie podano co było bezpośrednią przyczyną śmierci rapera. Cała sytuacja jednak niepokojąco przypomina inne zagadkowe śmierci młodych ludzi krótko po szczepieniach na covid, do których dochodzi w ostatnich miesiącach coraz częściej. Póki co brak jednak jest potwierdzenia czy taka okoliczność zaistniała w przypadku Bezczela.