Protest przeciwko segregacji pod Sejmem

Na godzinę 18 we wtorek 14 grudnia zapowiedziano pod Sejmem protest przeciwko certyfikatom, przymusowym szczepieniom i kolejnym obostrzeniom.

Protest organizowany jest w związku z wprowadzanym z dniem 15 grudnia bezprawnym obostrzeniom a także procedowaniem skandalicznego projektu ustawy o segregacji sanitarnej przewidzianym na najbliższe posiedzenie Sejmu.

Wtorkowy protest odbywa się ponad podziałami politycznymi, jednakże jednym z jego głównych organizatorów jest ideowa partia prawicowa, Konfederacja. W zapowiedzi napisano, że wprowadzając ponownie od 15 grudnia nie mające żadnych podstaw prawnych obostrzenia, rząd „ostatecznie wystąpił przeciwko obywatelom”. Organizatorzy napisali, że w związku z tym potrzebna jest ogromna społeczna mobilizacja oraz jedność ponad podziałami w celu walki o podstawowe prawa obywatelskie, które rząd chce bezprawnie odebrać milionom niezaszczepionych Polaków.

Wobec faktu, że w wielu krajach trwają regularne masowe protesty przeciwko działaniom władz wdrażanym pod pretekstem walki z pandemią, obowiązek walki w obronie praw obywatelskich leży także na Polakach. Konfederacja niezmiennie stoi na stanowisku, że zarówno obostrzenia, segregacja sanitarna oraz jawny bądź zawoalowany przymus szczepień jest nie do przyjęcia, wobec tego należy dać odpór zapędom władz idącym w tym kierunku i powiedzieć zdecydowane „nie” takim bezprawnym i godzącym w elementarne prawa pomysłom.

Artur Dziambor, jeden z posłów ugrupowania podczas zapowiedzi protestu powiedział, że wdrażane 15 grudnia bezprawne i bezzasadne ograniczenia mają za cel jedynie utrudnianie i uprzykrzanie życia milionom ludzi i nic ponad to. Dowodem na to i cały bezsens prowadzonej polityki walki z tzw. pandemią jest choćby fakt, że w sylwestra i nowy rok, zgodnie ze słowami ministra „wirus będzie miał wolne” a ustanowione rygory zostaną wtedy złagodzone. Poseł otwarcie zakomunikował ludziom, że są oszukiwani i obecna władza robi wszystko co tylko się da żeby „ludzi postawić przeciwko ludziom”. Dodał, że tego typu działanie jest obrzydliwe i natychmiast powinno się je zakończyć.