Piotr Kraśko usłyszał zarzuty. Może spędzić 2 lata za kratami

Dziennikarz stacji TVN Piotr Kraśko w piątek 13 maja usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu bez wymaganych uprawnień. Rzecznik Okręgowej Prokuratury Warszawskiej Aleksandra Skrzyniarz poinformowała, że jest to już kolejna sprawa znanego dziennikarza, kiedy to prowadził on samochód nie posiadając ważnego prawa jazdy. Kraśko miał się przyznać do popełnienia zarzucanego czynu, jednakże odmówił złożenia wyjaśnień. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara 2 lat więzienia.

Prokuratura zarzuca Kraśce, że w dniu 19 sierpnia 2016 prowadząc w miejscowości Myszyniec przy ulicy Pawłowskiego samochód marki BMW poruszał się nie mając ważnego prawa jazdy. Po zatrzymaniu do policyjnej kontroli okazało się, że dziennikarz nie posiada uprawnień do prowadzenia samochodu ponieważ zostało ono mu cofnięte w 2014 roku.

Prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień podlegające pod art. 180a Kodeksu Karnego sankcjonowane jest karą grzywny lub do dwóch lat pozbawienia wolności. Podczas piątkowego przesłuchania oskarżony przyznał się do winy, ale nie złożył wyjaśnień. Wyraził też zgodę na publikację swojego wizerunku oraz pełnych danych osobowych.

Nie jest to jedyna sprawa, kiedy to dziennikarz TVN-u złamał obowiązujące przepisy i prowadził pojazd bez ważnego prawa jazdy. W grudniu ubiegłego roku znany prezenter został zatrzymany po raz kolejny. Wówczas sąd skazał go na karę 7,5 tysiąca złotych oraz roczny zakaz prowadzenia pojazdów. Prokuratura złożyła odwołanie od tego wyroku, jednakże sąd go podtrzymał. Zgodnie z doniesieniami medialnymi Piotr Kraśko miał dwukrotnie odbierane prawo jazdy, w 2009 oraz 2014 roku.