Ojciec żąda odszkodowania od Billa Gatesa po śmierci córki „zaszczepionej” preparatem covidowym

Mieszkający w Indiach Dilip Lunawat domaga się przed Sądem Najwyższym w Bombaju zadośćuczynienia za śmierć jego córki po „szczepieniu” na covid.

Córka mężczyzny, studentki medycyny, zmarła po tym jak otrzymała dwie dawki preparatu przeciwko covid. Powód domaga się odszkodowania w wysokości 10 miliardów rupii indyjskich od rządu indyjskiego stanu Maharashtra, od państwa, od Serum Institue of India SII a także od Billa Gatesa.

Lunawat dowodzi, że jego córka zmarła wskutek efektów ubocznych będących skutkiem dwukrotnej iniekcji preparatu zwanego szczepionką mRNA. W skierowanym do sądu wniosku o odszkodowanie oprócz rządu stanowego i federalnego wymienił między innymi Billa Gatesa, gdyż to właśnie jego fundacja finansowała działania indyjskiego SII w zakresie produkcji „szczepionki” Covishield.
Sprawa znalazła swój finał przed Sądem Najwyższym w Bombaju. Tamtejsi sędziowie zażądali od władz wyjaśnień w ramach kolejnego przesłuchania, które wyznaczono na 17 listopada bieżącego roku.

Ojciec zmarłej dziewczyny stoi na stanowisku, że jego córka Snehal, studiująca medycynę w Nashik otrzymała w ramach państwowej inicjatywy szczepień pracowników służby zdrowia obie podstawowe dawki Covishield. Jak podkreśla mężczyzna, jego córka w efekcie odczynów poszczepiennych zmarła 1 marca 2021 roku.

Lunawat uważa, że pracowników służby zdrowia i studentów medycyny zmuszono do przyjęcia tzw. szczepionki mocą decyzji wydanej w oparciu o fałszywą narrację stworzoną przez „kontrolera generalnego leków w Indiach, dyrektora AIIMS, a także rządy Maharashtra i Unii”.

W skierowanym wniosku o odszkodowanie podkreślił, że w październiku 2021 roku indyjski rządowy komitet ds. Niepożądanych Odczynów Poszczepiennych przyznał mu rację, że jego córka zmarła na skutek efektów ubocznych tzw. szczepionki. Powód domagał się od sądu zadeklarowania, że władze prezentują w tym zakresie „bezduszne przestępcze podejście” w związku z tym, że kontynuowały swoją narrację na temat tych eksperymentalnych preparatów na covid.