Nie żyje znany dziennikarz związany z Super Expressem

W nocy z czwartku na piątek zmarł związany z „Super Expressem” znany dziennikarz Wojciech Boratyński. Miał zaledwie 34 lata.

Dziennikarz zmarł nagle w nocy z 6 na 7 stycznia w związku z przewlekłą chorobą neurologiczną, na którą cierpiał wiele lat, choć nie są wykluczone też inne dodatkowe czynniki, które przyczyniły się do zgonu mężczyzny. Zmarły przez ostatnie lata pracował dla „Super Expressu”. Wcześniej związany był też z Radiem Zet oraz telewizją Polsat News.

Portal wirtualnemedia.pl już kilka dni wcześniej informował o tym, iż dziennikarz trafił do szpitala z powodu nagłego pogorszenia stanu zdrowia. Lekarze nie zdołali jednak zapobiec śmierci i pomimo podjętego leczenia Wojciech Boratyński zmarł. Wbrew powszechnym domysłom, bezpośrednią przyczyną nie była infekcja covid, bowiem zmarły cierpiał od wielu lat z powodu choroby neurologicznej. Nie ma też oficjalnego potwierdzenia ani zaprzeczenia, że nagła śmierć mogła nastąpić, bądź nie, w koincydencji czasowej z tzw. szczepieniem.

Pierwsze informacja o śmierci dziennikarza podały w serwisie społecznościowym facebook zespoły muzyczne, z którymi występował. W „Super Expressie”, z którym był trwale związany w ostatnich latach, Boratyński odpowiadał za dział ekonomiczny w sekcji SuperBiznes. Do jego zadań należało tez wydawanie i bieżące zarządzanie główną stroną portalu se.pl.

Zmarłego kolegę wspominają we wpisie pożegnalnym jego redakcyjni koledzy i koleżanki jako człowieka o licznych nietuzinkowych pomysłach, kompetentnego oraz pełnego pasji. Zauważają, że mimo młodego wieku był dziennikarzem w dawnym, starym stylu, w pozytywnym rozumieniu tego słowa. Miał zacięcie w drążeniu nurtujących tematów, nie ustawał w poznawaniu różnych opinii i zawsze sprawdzał pozyskane informacje w wielu źródłach. Pisane przez niego artykuły zawsze cechował wysoki poziom merytoryczny.

Przez rozpoczęciem pracy w „Super Expressie” Boratyński związany był w innymi mediami, między innymi z Radiem Zet oraz stacją Polsat News. Grał w zespołach muzycznych a w wolnym czasie pisał opowiadania fantasy. Jego hobby i pasją było gotowanie.