Michał Dworczyk z nagrodą za działania w trakcie tzw. pandemii. Internauci bezlitośni

Minister Dworczyk, który był jedną z twarzy działań podczas tzw. pandemii otrzymał nagrodę za działania podjęte w trakcie jej trwania. Statuetką pochwalił się w serwisie Twitter, gdzie jego wpis spotkał się z ogniem krytyki ze strony komentujących internautów.

Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera dla wielu niechlubnie zasłużył się jako pełnomocnik pisowskiego rządu ds. narodowego programu szczepień. Po tym jak zamieścił na Twitterze wpis z informacją o fakcie otrzymania statuetki Hipokratesa, nagrody Prezesa Naczelnej Izby Lekarskiej, poniżej w tempie błyskawicznym pojawiła się lawina komentarzy nie pozostawiających na Dworczyku i gremium, które mu przyznało nagrodę przysłowiowej „suchej nitki”.

Dworczyk wyraził słowa uznania dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych oraz farmaceutów za ich oddanie i zaangażowanie w walkę z tzw. pandemią. Internauci jednak wyrazili się w zgoła odmiennym, całkowicie przeciwnym tonie.

Pod wpisem pojawiły się komentarze zapytujące za jakież to osiągnięcia została przyznana nagroda. Publicysta Łukasz Warzecha sugerował w formie pytania, że zapewne za zamykanie lasów, cmentarzy oraz „dręczenie przedsiębiorców”. W innym miejscu skomentowano to słowami „Cynizm w niepojętej skali! Wstydu nie macie!” i dodano, że Polska była krajem z rekordowa ilością zgonów nadmiarowych. Inny internauta sarkastycznie pytał „Jak tam lasy i respiratory?” a jeszcze inny stwierdził, że ta nagroda to taka sama bezczelność jak przyznanie Niedzielskiemu tytułu „Wizjonera Zdrowia”.

Komentarze pod wpisem w absolutnej większości są negatywne i nie pozostawiają najmniejszych złudzeń co do tego jakie jest nastawienie oraz reakcje myślącej części społeczeństwa na przyznanie Dworczykowi nagrody.