Gubernator Tennessee przyjmie niezaszczepionych policjantów

Są miejsca na świecie, gdzie szaleństwo wokół trwającej epidemii nie jest tak mocno odczuwalne. Przykładem może być choćby stan Tennessee, którego gubernator idzie pod prąd panującej narracji i zapowiedział, że będzie zatrudniał policjantów, którzy za brak szczepienia na covid stracili lub stracą pracę w innych stanach. Jest to zatem zupełnie odwrotna polityka względem tej promowanej w większości krajów świata.

Podczas gdy w wielu stanach USA, zwłaszcza tych zdominowanych przez lewicową partie demokratyczną, nagminnie odmawia się pracy a nawet zwalnia funkcjonariuszy, którzy dotąd nie przyjęli preparatu na covid i nie zamierzają tego robić, to polityka kilku w południowych stanach „republikańskich” idzie w zupełnie innym kierunku.

Wolnościowy stan Tennessee

Przykładem takiej wolnościowej polityki jest nie tylko Teksas, ale i Tennessee. Tamtejszy gubernator wyciągnął właśnie rękę do tych funkcjonariuszy służb mundurowych, którzy za swoją nieugiętą postawę zapłacili cenę w postaci zwolnienia bądź dyskryminacji. Zapowiedział zwolnionym przez brak szczepienia i tym, którzy zdecydują się zmienić miejsce zamieszkania i przeprowadzić właśnie do tego stanu, uproszczoną ścieżkę do zatrudnienia w tamtejszych służbach policyjnych.

Oferta dla policjantów z północy

Gubernator Bill Lee zamierza w pierwszej kolejności zatrudniać nieszczepionych mundurowych w lokalnej drogówce. O planach polityka informuje agencja informacyjna, Prensa Latina. Najwyższy urzędnik stanowy opublikował nagranie zachęcające do przybycia funkcjonariuszy z zewnątrz. Zachęca przedstawiając swoją ekipę jako jedną z najbardziej profesjonalnych w całym USA i zapowiada, że miejscowa władza nie będzie stać między zwykłym obywatelem a lekarzem.

Oferta ta kierowana jest w pierwszej kolejności do funkcjonariuszy z północnych demokratycznych stanów. Gubernator złożył zapewnienie, że władza pokryje nawet koszty związane z relokacją i przeprowadzką policjantów i ich rodzin. W tym celu na stronach lokalnej administracji stanowej pojawiła się nawet możliwość złożenia wniosku on-line.

Kończąc wystąpienie na nagraniu Lee podaje też inne argumenty przemawiające za przeprowadzką do Tennessee jak piękne krajobrazy, relatywnie niskie koszty utrzymania, całkowity brak podatku dochodowego oraz pełne wsparcie jeśli chodzi o egzekwowania prawa. Gubernator zapewnił w wystąpieniu, że będzie robił wszystko w celu zapewnienia gwarantowanych konstytucyjnie wolności.