Dziennikarka z prorządowej redakcji konsulem w Waszyngtonie. To nie jest żart

Choć do prima aprilis jeszcze dwa tygodnie informacja ta nie jest żartem, mimo że na pierwszy rzut oka można mieć takie wrażenie. Wieloletnia dziennikarka prorządowej redakcji wpolityce.pl została mianowana polskim konsulem w Waszyngtonie. Osoba tą jest Edyta Hołdyńska.

Dziennikarka przez lata pracowała dla serwisu wpolityce.pl, telewizji wPolsce.pl, pisała dla tygodników „Sieci” oraz „DoRzeczy”. Teraz będzie pełnić odpowiedzialną funkcje w stolicy USA.

Sama zainteresowana nie kryje dumy z faktu, że otrzymała taką funkcję czemu dała wyraz w mediach społecznościowych w niedzielę 13 marca, kiedy to upłynął pierwszy tydzień jej pracy na misji konsularnej. Hołdyńska wyleciała do USA w ubiegłą niedzielę 6 marca.

Pogłoski o zmianie charakteru pracy dziennikarki i jej przeprowadzce do USA krążyły już od jakiegoś czasu. Nikt nie chciał im jednak dawać wiary. O sprawie zrobiło się głośniej jak dziennikarka rozpoczęła cykl szkoleń przedwyjazdowych i zdała egzamin konsularny, kiedy było już wiadomo, że wkrótce rozpocznie ona pracę w nowym miejscu. Jak podkreśliła sama w rozmowie z Presserwis spełniła wszelkie wymagane ustawowo wymogi zawarte w przepisach o służbie zagranicznej, czyli polskie obywatelstwo, wykształcenie wyższe oraz posiada certyfikat językowy.

Przez ostatnie prawie 5 lat, od lata 2017 roku, Hołdyńska pracowała w należącej do braci Karnowskich spółce Fratria, która prowadzi i wydaje takie media jak tygodnik „Sieci”, portal wPolityce.pl oraz telewizja wPolsce.pl. Była tam odpowiedzialna za tematykę społeczną i gospodarczą. W telewizji prowadziła programy publicystyczne, między innymi „Gorące pytania”. Po raz ostatni redaktor Hołdyńska prowadziła telewizyjny program na łamach wPolsce.pl 24 lutego, kiedy to rozmawiała z prof. Henrykiem Domańskim, socjologiem Polskiej Akademii Nauk oraz dr. Bartoszem Rydlińskim, politologiem z UKSW. Tematem była inwazja Rosji na Ukrainę, która wówczas się właśnie zaczynała.
Przez 2017 rokiem dziennikarka współpracowała z takimi mediami jak „DoRzeczy”, „Rzeczpospoloita”, „Uważam Rze” oraz „Gazeta Olsztyńska”.