Bośnia krajem wolnym od paszportu covidowego

Rząd federacji Bośni i Hercegowiny podjął decyzję, że nie będzie forsował ani wprowadzał tzw. paszportu covidowego. Wszystko za sprawą bośniackiego prawnika, któremu udało się przekonać tamtejsze władze do odstąpienia od tego pomysłu. Tym samym Bośnia staje się pierwszym i na chwilę obecną jedynym krajem w Europie wolnym od tzw. Covid Pass.

Mirnes Ajanović to uznany bośniacki prawnik, który przez wiele miesięcy toczył prawną batalię o rządy prawa w jego kraju. Udało mu się dzięki temu wymóc na tamtejszych władzach rezygnację z tego totalitarnego i dyskryminującego obywateli systemu kowidowych certyfikatów.

Upór i konsekwencja w działaniu dały efekt

Sukces Ajanovićia nie byłby możliwy bez konsekwencji i uporu , ale też bez posiadanych przez niego umiejętności prawniczych oraz dogłębnej znajomości wiedzy konstytucyjnej. Był on też w posiadaniu oficjalnych dokumentów firmy Pfizer, co pomogło mu przekonać rząd Bośni i Hercegowiny do swoich racji, a to ostatecznie pozwoliło zapobiec wprowadzeniu tego bezprawnego systemu dzielenia i dyskryminowania ludzi. Covid Pass nie zostanie więc wprowadzony w tym bałkańskim kraju i nie będzie przymusu jego posiadania przez obywateli.

Jednym z argumentów, które działał na jego korzyść był fakt spadających ilości infekcji covid w Bośni, co powoduje, że wprowadzanie takiego drakońskiego systemu staje się zwyczajnie zbędne i niepotrzebne. W swoim wywodzie Ajanović zawarł argumenty w postaci aktów zapisanych w konstytucji, obowiązujących ustaw a także faktów medyczno – naukowych świadczących o tym, że osoby szczepione przenoszą i zarażają się wirusem dokładnie w taki sam sposób jak niezaszczepieni. Właśnie to jest koronny argument przemawiający przeciwko wprowadzaniu certyfikatu covidowego.

Bośnia wzorem dla innych

W efekcie jego prawnej batalii rząd Bośni i Hercegowiny został zmuszony do wycofania dekretu o wdrożeniu systemu paszportów covid a poszczególne kantony kraju do rychłej rezygnacji z dalszych prób wdrażania całego systemu służącemu sanitarnemu aparthaidowi. Dzięki temu Bośnia i Hercegowina zostaje wolna od certyfikatów i powinna stanowić wzór do naśladowania dla prawników, naukowców i ludzi niezależnie myślących na całym świecie, wzór, który pokazuje i udowadnia, że wolność jest możliwa do osiągnięcia.