Palarnie — wiaty zewnętrzne i kabiny dla palących. Czy warto zainwestować w specjalne miejsce dla palaczy?

Mimo że często podnosi się kwestię szkodliwości palenia, to nie zmienia to faktu, że wiele osób regularnie sięga po papierosy. Obecnie obowiązujące przepisy zakazują wykonywania tej czynności w miejscach publicznych. Rodzi to problem dla pracodawców, którzy mając takie osoby w swoim zespole mają problem z zapewnieniem miejsca, w którym można zrobić sobie przerwę na papierosa. Podobnie jest z przestrzeniami publicznymi, w których brak wydzielonej przestrzeni sprawia, że palacze palą w dowolnym miejscu, co z kolei może przeszkadzać osobom, które nie sięgają po papierosy.

Z czego są zbudowane wiaty palarnie?

Zewnętrzne palarnie to konstrukcje, które mogą zostać zamontowane w dowolnym miejscu przed budynkiem. Wykonane ze stali nierdzewnej są bardzo wytrzymałe i odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne. Z uwagi na to, że są zadaszone oraz częściowo osłonięte zapewniają komfortowe warunki dla osób palących.

Palarnie to nie tylko komfortowe rozwiązanie dla koneserów wyrobów tytoniowych. To także idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie jest potrzeba wydzielenia oddzielnej strefy dla osób palących. Jest to ważne dla utrzymania porządku, a także odizolowanie osób niepalących, którzy nie chcą wdychać papierosowego dymu.

Zalety wyznaczenia miejsc dla osób palących

Wiaty można dostosować do indywidualnych potrzeb klientów oraz miejsc w których zostają zamontowane. Nowoczesne wiaty, czy kabiny dla palaczy wykonane ze szkła hartowanego są estetyczne, zatem nie wpływają negatywnie na stronę wizualną całego otoczenia. Montując palarnie można lepiej zaplanować przestrzeń oraz zadbać o potrzeby różnych osób.

Dzięki palarniom zewnętrznym osoby niepalące nie muszą mieć kontaktu ze szkodliwymi substancjami uznawanymi za rakotwórcze. Ograniczona przestrzeń sprawia, że ilość substancji przedostających się do atmosfery jest ograniczona, dlatego jest to także rozwiązanie przyjazne środowisku.

To także ukłon w stronę ludzi palących, którzy otrzymują bezpieczne miejsce, w którym mogą zrealizować swoje potrzeby. Wiaty palarnie dzięki zadaszeniu oraz ograniczającym przestrzeń ściankom zapewniają komfortowe warunki niezależnie od panującej na zewnątrz pogody. Latem chronią przed nadmierny słońcem, z kolei jesienią i zimą osłaniają przed deszczem i wiatrem. Wydzielone miejsce i zamontowane popielniczki znajdujące się wewnątrz sprawiają, że niedopałki nie są porzucane na trawniki, czy chodnik. Montując wiaty można więc ograniczyć koszty poniesione na sprzątanie.