Nie żyje młody piłkarz Michał Krowiak

Nie żyje młody obiecujący piłkarz, zawodnik Ekoballu Stali Sanok, Michał Krowiak. Miał 24 lata.

Tragiczne informacje o śmierci młodego zawodnika przekazał macierzysty klub zawodnika za pośrednictwem mediów społecznościowych. W komunikacie napisano, że nikt w klubie nie może uwierzyć w to, co się stało i że Michał już nigdy nie zagra w żadnym meczu. Koledzy napisali, że młody piłkarz na zawsze pozostanie w ich pamięci.

Michał Krowiak związany był z klubem Ekoball Stal Sanok przez cały okres swojej kariery. To w nim zaczynał w kadrze juniorów, przechodząc wszelkie szkolenia począwszy od grupy młodzików. Pnąc się z wiekiem przez kolejne szczeble stał się w ostatnich latach jednym z zawodników drużyny seniorów i na tym etapie jego obiecująca kariera piłkarska się przedwcześnie zakończyła.

Ani w komunikacie klubu o śmierci, ani nigdzie indziej nie podano przyczyny nagłego zgonu 24-latka. W sieci pojawiają się jednak domniemania i spekulacje, jakoby miało by nią być wcześniejsze przyjęcie preparatu na covid. Choć w ostatnich tygodniach i miesiącach praktycznie codziennie pojawiają się informacje o nagłej, przedwczesnej śmierci młodych osób, w tym nadzwyczaj często sportowców, którzy mieli niewiele wcześniej poddać się tzw. szczepieniu, to w tym konkretnym przypadku brak jest zarówno potwierdzenia jak i jednoznacznego zdementowania takiej ewentualności. To powoduje, że spirala domysłów w sieci napędza się samoistnie.

Pogrzeb młodego piłkarza odbył się we wtorek 4 stycznia 2022 roku o godzinie 13 w sanockim kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Drużyna Ekoball Stal Sanok, do której należał zmarły piłkarz na codzień gra w IV lidze grupy podkarpackiej. Po 19 spotkaniach w rundzie jesiennej zespół ten zajmuje 12 miejsce w tabeli z dorobkiem 25 punktów na swoim koncie.